Haidong Gumdo Mikkeli

Harjoituskalenteri 2019


Viikko 16
Pvm/aikaRyhmä ja aihePaikka
MA 15.4

20:00-21:30

Danit ja kokelaat
Aihe:
Rasitus: Reipas
Ohjaaja: Laura L
KA alue 1
TI 16.4

17:00-18:30

Edistyneet (ruskea-punamusta)
Aihe: Paritekniikkaa. Sparri ja liikesarjapalasia sovellettuna
Rasitus: Reipas
Ohjaaja: Arto N
KA alue 3
KE 17.4

17:00-18:30

Kurssi ja perustaso (valkoinen - oranssi)
Aihe:
Rasitus: Reipas
Ohjaaja: Tommi R
KA alue 3
TO 18.4

20:00-21:30

Vapaavuoro
Aihe:
Rasitus: Vaihteleva
Ohjaaja:
KA alue 3
PE 19.4

17:00-18:30

Peruskurssi ja perustaso  !PERUUTETTU!
Peruutuksen syy: Pitkäperjantai - Hyvää pääsiäistä!
KA alue 3
SU 21.4

15:00-16:30

kaikki värivyöt  !PERUUTETTU!
Peruutuksen syy: Hyvää pääsiäistä!
Päämajakoulu
SU 21.4

16:30-18:00

Danit ja kokelaat  !PERUUTETTU!
Peruutuksen syy: Hyvää pääsiäistä!
Päämajakoulu
Viikko 17
Pvm/aikaRyhmä ja aihePaikka
MA 22.4

20:00-21:30

Danit ja kokelaat  !PERUUTETTU!
Peruutuksen syy: Hyvää pääsiäistä!
KA alue 1
TI 23.4

17:00-18:30

Edistyneet (ruskea-punamusta)
Aihe:
Rasitus: Kova
Ohjaaja: Arto N
KA alue 3
KE 24.4

17:00-18:30

Kurssi ja perustaso (valkoinen - oranssi)
Aihe: Kertausta
Rasitus: Kova
Ohjaaja: Tommi R
KA alue 3
TO 25.4

20:00-21:30

Vapaavuoro
Aihe:
Rasitus: Vaihteleva
Ohjaaja:
KA alue 3
PE 26.4

17:00-18:30

Peruskurssi ja perustaso
Aihe: Liikkumista miekan kanssa
Rasitus:
Ohjaaja: Tommi R
KA alue 3
SU 28.4

15:00-16:30

kaikki värivyöt
Aihe:
Rasitus: Vaihteleva
Ohjaaja:
Päämajakoulu
SU 28.4

16:30-18:00

Danit ja kokelaat
Aihe:
Rasitus: Vaihteleva
Ohjaaja:
Päämajakoulu
Viikko 18
Pvm/aikaRyhmä ja aihePaikka
MA 29.4

20:00-21:30

Danit ja kokelaat
Aihe:
Rasitus: Reipas
Ohjaaja:
KA alue 1
TI 30.4

17:00-18:30

Edistyneet (ruskea-punamusta)
Aihe:
Rasitus: Reipas
Ohjaaja:
KA alue 3
KE 1.5

17:00-18:30

Kurssi ja perustaso (valkoinen - oranssi)
Aihe:
Rasitus: Reipas
Ohjaaja:
KA alue 3
TO 2.5

20:00-21:30

Vapaavuoro
Aihe:
Rasitus: Vaihteleva
Ohjaaja:
KA alue 3
PE 3.5

17:00-18:30

Peruskurssi ja perustaso
Aihe:
Rasitus:
Ohjaaja:
KA alue 3
SU 5.5

15:00-16:30

kaikki värivyöt
Aihe:
Rasitus: Vaihteleva
Ohjaaja:
Päämajakoulu
SU 5.5

16:30-18:00

Danit ja kokelaat
Aihe:
Rasitus: Vaihteleva
Ohjaaja:
Päämajakoulu
Viikko 19
Pvm/aikaRyhmä ja aihePaikka
MA 6.5

20:00-21:30

Danit ja kokelaat
Aihe:
Rasitus: Reipas
Ohjaaja:
KA alue 1
TI 7.5

17:00-18:30

Edistyneet (ruskea-punamusta)
Aihe:
Rasitus: Reipas
Ohjaaja:
KA alue 3
KE 8.5

17:00-18:30

Kurssi ja perustaso (valkoinen - oranssi)
Aihe:
Rasitus: Reipas
Ohjaaja:
KA alue 3
TO 9.5

20:00-21:30

Vapaavuoro
Aihe:
Rasitus: Vaihteleva
Ohjaaja:
KA alue 3
PE 10.5

17:00-18:30

Peruskurssi ja perustaso
Aihe:
Rasitus:
Ohjaaja:
KA alue 3
SU 12.5

15:00-16:30

kaikki värivyöt
Aihe:
Rasitus: Vaihteleva
Ohjaaja:
Päämajakoulu
SU 12.5

16:30-18:00

Danit ja kokelaat
Aihe:
Rasitus: Vaihteleva
Ohjaaja:
Päämajakoulu
Viikko 20
Pvm/aikaRyhmä ja aihePaikka
MA 13.5

20:00-21:30

Danit ja kokelaat
Aihe:
Rasitus: Reipas
Ohjaaja:
KA alue 1
TI 14.5

17:00-18:30

Edistyneet (ruskea-punamusta)
Aihe:
Rasitus: Reipas
Ohjaaja:
KA alue 3
KE 15.5

17:00-18:30

Kurssi ja perustaso (valkoinen - oranssi)
Aihe:
Rasitus: Reipas
Ohjaaja:
KA alue 3
TO 16.5

20:00-21:30

Vapaavuoro
Aihe:
Rasitus: Vaihteleva
Ohjaaja:
KA alue 3
PE 17.5

17:00-18:30

Peruskurssi ja perustaso
Aihe:
Rasitus:
Ohjaaja:
KA alue 3
SU 19.5

15:00-16:30

kaikki värivyöt
Aihe:
Rasitus: Vaihteleva
Ohjaaja:
Päämajakoulu
SU 19.5

16:30-18:00

Danit ja kokelaat
Aihe:
Rasitus: Vaihteleva
Ohjaaja:
Päämajakoulu

Tulevia tapahtumia 2019
PvmTapahtumaPaikka
23.4.KevätkokousKamppail...
27.-27.0Haidong Gumdo -le...Pihlajam...
18.-19.5KehittämispäivätSusiniem...
Tulevat harjoitukset 2019
PvmRyhmäPaikka
23.4.Edistyneet (rus...KA alue...
24.4.Kurssi ja perus...KA alue...
25.4.VapaavuoroKA alue...
26.4.Peruskurssi ja ...KA alue...
28.4.kaikki värivyötPäämaja...
PERUUTETUT HARJOITUKSET 2019
PvmRyhmäPaikka
21.4.kaikki värivyötPäämaja...
21.4.Danit ja kokela...Päämaja...
22.4.Danit ja kokela...KA alue...